slika

16. коло Супер лиге Србије Фк Земун - Фк Чукарички 0:3 (0:1)

Фк Земун:Милошевић, Цветковић (од 20. Аземовић), Тошески (од 55. Томић), Вукадиновић, Живковић, Сомаеб, Луковић, Мркаић, Милутиновић, Стојковић (од 70. Савић), Трајковић.

Фудбалери Земуна поражени су други пут узастопно на свом терену. Овога пута бољи од нашег тима био је Чукарички, који је славио потпуно заслужено.

Утакмица је отворена игром на средини терена, опрезно са обе стране. Након 10. минута Стојковић утрчава у празан простор и бива непрописно заустављен. Слободан ударац са 18. метара изводи Вукадиновић, пребацује живи зид али је Стевановић добро постављен. Пет минута касније гости су запретили први пут, Добрић шутира на асистенцију Бирманчевића високо преко гола. Уследио је период када је Земун имао посед лопте и играо на половини ривала, али без већих прилика за гол. Вукадниновић по левом боку, "ломи" једног па другог чувара, уследио је центаршут али су се "Брђани" успешно одбранили. У 27. минуту гости су повели, након изгубљене лопте на средини терена Овусу је све урадио сам. Даје себи фор и шутира прецизно са 20так метара, те погађа доњи десни угао. Земун је покушао одмах да се врати у утакмицу, комбиновали су Живковић и Стојковић који оставља лопту Тошеском чији ударац је изблокиран. Након пола сата, Вукадиновић прихвата дијагонални пас и шутира са ивице шеснаестерца али право у голмана. Пар тренутака касније, видели смо нови покушај нашег тима. Тошески проналази петом Стојковића чији ударац са дистанце одлази поред гола. Гости су опасно припретили пред крај првог дела, Мудрински шутира али није прецизан. Најбољу шансу за изједначење пропушта Мркаић после корнера, шутирао је главом за мало поред гола.

Друго полувреме отворено је приликом за Земун, након фаула над Стојковићем живи зид из добре позиције погађа Вукадиновић. Капитен Луковић је потом опробао ударац из даљине али није прецизан. На другој страни Овусу шутира право у Милошевића. Након сат времена игре Зелено-плави пропуштају најбољу прилику за изједначење. Томић је повукао напред а онда препустио посед Вукадиновићу. Уследио је снажан ударац под саму пречку а Стевановић лопту избацује у корнер. Након ударца из угла, Аземовић је "преглавао" на другу стативу, Сомаеб замало касни да лопту убаци у мрежу. У 75. минуту Чукарички води са 0:2, након погрешног попречног додавања Овусу је кренуо кроз средину а онда упослио Мудринског. Није било офсајда, гостујући нападач излази сам испред Милошевића и рутински тресе мрежу. Од тог тренутка игра нашег тима потпуно се "распала", сваки гостујући напад био је опасан по гол. Милошевић се пар пута истакао одличним интервенцијама, а коначан резултат поставља Кајевић у 80. минуту.

Следи двонедељна пауза због репрезентативних обавеза, првенство се наставља 24.11. гостовањем у Новом Саду.