Без голова у Новом Саду

slika

17. коло Супер лиге Србије Фк Војводина - Фк Земун 0:0

ФК Земун: Милошевић, Тошески, Вукадиновић (од 90. Ђаловић), Кукуличић (од 78. Сомаеб), Аземовић, Луковић (кап.), Мркаић, Трајковић, Вучић, Савић (од 70. Томић), Лукић.

Фудбалери Земуна освојили су вредан бод на гостовању против екипе Војводине. Утакмица је била права првенствена, пуна динамике и узбуђења, на доста тешком терену стадиона Карађорђе.

Након десет минута игре видели смо прву прилику, Вучић шутира главом после прекида али лопта одлази преко гола. Домаћи су узвратили преко Гојкова који је са "петерца" упутио ударац. Милошевић је осујетио намеру ривала, "ушао му на време у шут" и сачувао нашу мрежу. Средином првог дела игре, Вукадиновић прихвата дугачак пас и шутира са 18 метара али право у Роцкова. Војводина је потом два пута припретила, преко Арсића чији ударац са дистанце одлази поред гола и Езеа који шутира после повратне лопте прек гола.

Други део утакмице доноси нова узбуђења, поново је први у шанси наш тим. Након корнера и гужве Трајковић шутира главом али право у голмана домаћих. Пар минута касније новосађани су извели брз напад преко Лазаревића који асистира Гојкову. Уследио је ударац са 7-8 метара, а Милошевић рефлексном парадом чува нашу мрежу. Већ у следећем нападу Зелено - плави су могли до вођства, Вукадиновић је умакао чуварима и прихватио дуго додавање. Роцков истрчава и успева да заустави ударац. Војводина је потом опасно запретила преко Бједова, али се Милошевић поново истакао одличном интервенцијом. У 80. минуту досуђен је једанаестерац за домаће, након корнера и гужве у казненом простору Вукадиновић је отклонио опасност. Главни судија пушта да се акција заврши, а потом указује да је наш крилни играч играо руком и показује на "белу тачку". По ко зна који пут Милошевић спашава Земун, наш голман сачувао је концентрацио и мирноћу "прочитавши" Арсића. Бацивши се на праву страну ухватио је "живу лопту" и тако израстао у апсолутног јунака ове утакмице.

До краја сусрета играло се отворено, оба тима покушала су да постигну погодак али је дуел завршен најреалнијим исходом.