Пораз у Бачкој Паланци

slika

Фудбалски клуб Земун претрпео је први пораз у другом делу сезоне.

Боља је била Бачка која је у 24. колу Суперлиге славила са 2:0 на свом терену.

Земун је добро отворио утакмицу и озбиљно запретио у 16. минуту када је из велике удаљености одлично захватио лопту левом ногом Марко Ђаловић, али је Бојан Зоговић успео да одбрани. Четири минута касније уследила је једна од најбољих прилика на целој утакмици.

Немања Вучић је сјајно прошао по левој страни и на другој стативи одлично уочио Синишу Младеновића, центаршутем са високим луком га је проиграо, али је бек Земуна лопту послао тик изнад пречке домаћег тима.

Убрзо је Вучић имао још једно добро утрчавање, али је реакцијом капитена Бачке који му је утрчао у путању и телом га изгурао, отклоњена опасност.

Оно што је пореметило гостујући тим у другом полувремену јесте рано примљен гол. У 48. минуту се дефанзивац Бачке Драган Жарковић најбоље снашао у шеснаестерцу Земуна. Радовић је центрирао, Макарић одиграо главом, а до лопте је Жарковић стигао после нешто лошије реакције изабраника Дејана Ђурђевића и послао је иза Марка Милошевића.

Уследио је период мирније игре, изједначење је могао да донесе Ненад Кисо у 58. минуту када се нашао на правом месту, натрчао на одбитак, али је лопта после његовог шута отишла далеко од гола.

Доста оштрија игра Бачке резултирала је црвеним картоном за Немању Илића у 63. минуту.

Одмах затим је Земун имао нову сјајну прилику за гол. Вучић је послао оштру лопту у петерац домаћина, међутим како се радило о ударцу између шута и центаршута, њу није успео да стигне Момчило Мркаић.

Домаћи фудбалери ни после црвеног картона нису смањили ниво оштре игре, па је убрзо уследила гужва изазвана од стране играча Бачке. Никола Жакула је прво са обе руке и неспортски на земљу оборио младог Ивана Илића, а потом желео и да се обрачуна са омладинским репрезентативцем Србије због чега је зарадио жути картон.

Недуго затим, Бачка дуплира предност. Јовановић се изборио за лопту и упослио Милана Макарића који се уз доста среће уписао међу стрелце. Емир Аземовић је покушао да клизећим стартом изблокира ударац, што није успео. Лопта се одбила од даљу стативу и ушла у гол за 2:0.

Земун је покушао да на овом гостовању дође макар до бода, а најбољу прилику за то није искористио Милош Подунавац. Лопта је ишла од главе до главе у казненом простору тима из Бачке Паланке и на свега пар метара од гола пала на ногу Подунавцу који је из прве гађао изнад пречке.

БАЧКА - ЗЕМУН 2:0 (0:0)
(Жарковић 48, Макарић 76)

Бачка: Бојан Зоговић, Немања Илић, Дарко Гојковић, Драган Жарковић, Мирослав Бјелош, Милан Макарић, Никола Радовић (Никола Жакула од 67.), Стефан Јовановић, Срђан Грабеж, Бранислав Томић (Марко Пантић од 74.) и Небојша Гаврић (Угљеша Радиновић од 82.).

Земун: Марко Милошевић, Синиша Младеновић, Ненад Кисо (Милош Подунавац од 61.), Лука Синђић, Никола Нешовић, Емир Аземовић, Момчило Мркаић (Дејан Видић од 70.), Милан Савић, Немања Вучић, Андрија Мијаиловић (Иван Илић од 46.) и Марко Ђаловић.