Земун испустио предност против Вождовца

slika

Ваома узбудљива утакмица на стадиону у Заплањској затворила је 28. коло Суперлиге Србије.

Фудбалски клуб Земун је резултатом 3:1 поражен од стране Вождовца.

Од самог старта је Земун кренуо офанзивно, пробао је након неколико минута игре Иван Илић да угрози гол ривала, али је лопта отишла поред гола. Омладински репрезентативац Србије се већ у наредном нападу нашао у шанси, али је овог пута био прецизнији и успео је да савладала презимењака на супротној страни.

Након примљеног гола покушавали су домаћи да изједначе, имали су прилике Ћирковић и Луковић, али нису успели у томе током првог полувремена. Отпор гостију Змајеви су сломили средином другог полувремена када је мрежу коју брани Марко Милошевић затресао Борко Дуроњић. Само пет минута игре било је потребно фудбалерима Вождовца да дођу до преокрета, а на асистенцију Лазара Арсића одлично је одреаговао искусни центарфор Предраг Сикимић. Није било изгледнијих прилика до самог краја утакмице када је питање победника и потпуно решио Андрија Луковић.

При резултату 2:1 за Вождовац опасно је запретио Немања Томић из слободног ударца али лопта није отишла у мрежу.

ВОЖДОВАЦ - ЗЕМУН 3:1 (0:1)

Вождовац: Илић, Дуроњић (Ступаревић од 63. минута), Сикимић, Микић, Луковић, Михајлов, Павловић, Јовановић, Ћирковић, Срнић (Арсић од 46. минута) и Машовић (Пуртић од 90. минута).

Земун: Милошевић, Младеновић, Кисо, Тошески (Томић од 67.), Аземовић, Терзић (Мркаић од 80.), Илић (Јањић од 74.), Видић, Мијаиловић, Ђаловић и Стојановић.