Француска славила на Градском стадиону, Тео Зидан у опреми Земуна

slika

УЕФА и Фудбалски савез Србије су још једном указали поверење Фудбалском клубу Земун.

На Градском стадиону у Угриновачкој улици одиграна је утакмица елитне групе квалификација за Европско првенство играча млађих од 17 година.

Француска је одмерила снаге са Словачком и поразила је резултатом 3:0. У 24. минуту су Триколори повели преко капитена Лусијена Агумеа који је био највиши у скоку након центаршута и постигао погодак. Након још једне кужве у шеснаестерцу Словака Патрик Лајтнер је затресао своју мрежу, док је коначни исход поставио Адил Аучиче голом из казненог ударца девет минута пре краја меча.

У табору француског националног тима је на Градском стадиону био и Тео Зидан, фудбалер подмлатка Реал Мадрида и наследник тренера тог тима и легендарног фудбалера Зинедина Зидана. Као успомену са данашњег меча на стадиону Земуна, Тео Зидан је на поклон добио мајицу зелено-плавих.