Суботичани славили на Градском стадиону

slika

Три минута било је довољно екипи Предрага Рогана да оствари победу.

Фудбалски клуб Земун поражен је на свом стадиону у 29. колу Суперлиге Србије од Спартака резултатом 2:0.

Први пут на мечу Земун је запретио у 11. минуту када су офанзивније настројени играчи домаћег тима комбиновали, лопта је дошла до Милоша Тошеског који је са ивице казненог простора гађао мало изнад пречке Спартака.

У 21. минуту су гости имали прилику, створила се кужва испред гола Марка Милошевића, али је након контре Земун умало повео. Одлично је повукао Немања Томић и предриблао неколико чувара, затим је дугим додавањем упослио Ивана Илића који изашао пред гол Суботичана, али гађао у Милоша Остојића.

На равно пола сата игре је Земун опет имао добру прилику, Момчило Мркаић је на петерцу грудима спустио лопту до Тошеског који је био у изгледној прилици, али је покушао да дугом лоптом избаци Илића пред голмана гостију. Остојић је ипак био бржи.

Мркаић је у 34. минуту пропустио најбољу прилику за зелено-плаве данас, истрчао је са десне стране на голмана Спартака, покушао да постигне погодак гађајући ближи угао, али је погодио само спољни део мале мреже.

Један од расположенијих за игру био је Немања Томић који је у финишу полувремена имао добру прилику након соло продора. Ишао је везиста по левој страни, направио дриблинг и кренуо ка средини одакле је гађао али је лопта отишла тик изнад гола.

Најбољу шансу у другом полувремену Земун је имао већ у 50. минуту преко Немање Вучића. Млади репрезентативац Србије је добио лопту на левој страни казненог простора Спартака, неометан гађао, али недовољно јако.

Томић је из даљине покушао и у 60. минуту, лопта је ишла под пречку гола Суботичана али је чувар мреже успео да је "скине".

Уследио је блиц-криг Спартака. Стефан Денковић је у размаку од три минута постигао два гола и решио утакмицу. Прво је поменути фудбалер гостију сам истрчао по левој страни, имао времена да се окрене и намести и гађа поред Милошевића. Затим се у 73. минуту десила неспретна ситуација у опасној зони пред голом домаћина, што је Денковић искористио и неометан пласирао лопту у мрежу.

ЗЕМУН - СПАРТАК 0:2 (0:0)

(Денковић 70, 73)

Земун: Милошевић, Младеновић, Тошески (Нешовић од 58.), Синђић (Кукуличић од 72.), Аземовић, Мркаић (Видић од 78.), Илић, Савић, Томић, Вучић, Ђаловић.

Спартак: Остојић, Керкез, Текијашки, Ђенић, Милошевић (Вукчевић од 66.), Главчић, Денковић, Туфегџић (Ђорђевић од 87.), Марчић, Оташевић, Младеновић (Дунђерски од 65.).