Бод на старту плеј-аут фазе

slika

Иако је до ремија екипа Земуна стигла у финишу утакмице, имала је више од игре на данашњем гостовању.

Резултатом 2:2 окончан је дуел Вождовца и Земуна на дебију Радомира Коковића као новог шефа струке зелено-плавих.

Вождовац је после само четири минута фудбала на Крову успео да дође до вођства. Марко Јовановић је са своје половине терена проиграо Филипа Ступаревића који се добро снашао пред голом Земуна и погодио мрежу. Играо се 21. минут када је лепим ударцем Андрија Луковић предност повисио на два гола.

Детаљ који је донео велики преокрет у игри јесте једанаестерац у 41. минуту када је Никола Микић у свом казненом простору играо руком. Са беле тачке је био прецизан Немања Вучић и смањио заостатак зелено-плавих.

У другом полувремену потпуно измењено стање на терену. Тим из Горње Вароши је преузео иницијативу, а до изједначења је могао већ у 50. минуту. Марко Ђаловић је гађао, али је лопта отишла мало изнад пречке.

Пет минута касније Земун пропушта најбољу шансу на утакмици. Иван Илић је најпре након добре акције погодио стативу, лопта се одбила до Милоша Тошеског који је такође лепо гађао, али је одличном реакцијом голман Илић одбранио своју мрежу.

Бриљирао је голман Вождовца и пар минута касније, Ненад Кисо је из добре позиције искоса покушао, али је Илић поново оставио домаће у предности. Слично се десило и у 72. минуту, Тошески је покушао, а нову одбрану уписао чувар мреже Вождовца.

Земун је имао одлично полувреме и више од игре, двоцифрен број удараца у других 45. минута али не и гол за изједначење. Ипак, на три минута до истека регуларног тока утакмице Филип Кукуличић је затресао мрежу и донео бод зелено-плавима.