Нерешено на Брду

slika

1. коло Супер лиге Србије Чукарички – Земун 1:1 (1:0)

ФК Земун: Милошевић, Станимировић, Цветковић, Вукадиновић, Симић, Цуцкић, Марковић (од 80. Намцуловић), Луковић (кап.), Ристовић (од 90.Петровић), Подунавац, Ђаловић. Тренер: Милановић

Фудбалери Земуна освојили су први бод у премијерној утакмици новог шампионата на тешком гостовању против екипе Чукаричког.

Домаћин је боље отворио утакмицу и у уводиним минутима имао прилике преко Бојића и Мудринског, али је Милошевић на „висини задатка“. У 11. минуту наш тим имао је прву прилику, после слободног ударца са неких 30так метара капитен Луковић шутира снажно али без већих опасности по гол противника. Играо се 17. минут када Станимировић улази у казнени простор и вара чувара, уследио је ударац по земљи али Бељић „рукометном“ одбраном ногама чува свој гол. Била је то најбоља прилика за „зелено-плаве“ у првом полувремену.

У 25. минуту Чукарички долази до вођства, после грешке на половини терена Овусу долази у посед лопте а онда проиграва Стојановића. Уследио је пас ка Дринчићу који упошљава Овусуа, а овај са 10так метара прецизним ударцем шаље лопту у мрежу. Десетак минута касније на „сцени“ су поново Овусу и Милошевић, овога пута наш голман сјајном интервенцијом излази као победник из овог „мини-дуела“. Завршница првог полувремена припала је „Брђанима“ који су имали две прилике, али на одмор одлазе са минималном предношћу.

Земун је заиграо боље у другом делу игре, а до изједначења долази у 60. минуту. Грешку ривала искористио је Симић, после доброг пријема лопте уследио је још бољи ударац са 18. метара и резултат је поравнат на 1:1.
Домаћин је запретио десетак минута касније после два слободна ударца које изводи Дринчић, први пут лопта одлази преко гола док на друго убацивања наша одбрана добро реагује и отклања опасност.

У 72. минуту утакмице Чукарички је имао одличну прилику за гол, Доцић „излази 1 на 1“ са Милошевићем али наш голман још једном одлично интервенише. Пар минута касније Мудрински је у шанси, међутим Милошевић поново сјајно брани. Минут касније уследио је добар контра напад нашег тима, Марковић шутира са неких 18. метара али право у Бељића. Играо се 80. минуту када „зелено – плави имају шансу утакмице, Луковићев ударац са 10так метара Бељић крајњим напором успева да неутралише. Пред сам крај домаћи су запретили после прекида, лопта долази на другу стативу до Пушкарића који је изблокиран. У надокнади времена Кисо шутира са 18 метара али лопта одлази поред стативе.

Освојен је вред бод, који је одличан подстрек за наставак такмичења.