Земун пао у наставку

slika

5. коло Супер лиге Србије Фк Младост Лучани – ФК Земун 2:1 (0:1)

ФК Земун: Милошевић, Станимировић, Цветковић, Аземовић, Башановић, Ђаловић, Мурајама (од 53. Тошески), Вукадиновић, Кукуличић (од 63. Подунавац), Стојковић (од 73. Савић), Марковић.

Фудбалери Земуна поражени су у Лучанима од екипе Младости, иако су по свему виђеном заслужили много више. Наш тим одиграо је добро први део игре и при вођству пропустио неколико прилика да „преломи“ утакмицу. Када се то нажалост није десило, домаћин стиже до изједначења а касније и потпуног преокрета.
Младост је боље отворила дуел и у уводном делу имала два опасна напада преко Лазара Јовановић и Павловића који су завршени без ударца на гол. Зелено-плави су се потом ослободили притиска, Башановић шаље пас ка Вукадиновићу који улази у казнени простор и шутира искоса поред гола. Пар минута касније, након добијеног дуела и освојеног поседа лопта долази до Ђаловића. Уследио је ударац са ивице шеснаестерца замало преко гола. Наш тим добар период игре крунише голом у 27. минуту, након брзог напада Мурајама проналази Вукадиновића на левом крилу. Ситуацију 1 на 1, наш нападач успешно решава а потом улази у казнени простор и одиграва повратни пас. Марковић прослеђује лопту до Стојковића који са „петерца“ погађа мрежу.

Након пола часа игре Земун је могао да „дуплира“ предност, на левом боку Вукадиновић је „везао“ два чувара за себе а потом одиграо „пас под лакат“ за Башановића који се добро убацио иза леђа. Уследио је центаршут из пуног трка на другу стативу, одакле Ђаловић враћа лопту у средину. Мурајама шутира волеј са 7 метара али тик изнад пречке.
Десeтак минута касније домаћин је опасно припретио, али су ударци Тумбасевића и Радивојевића у последњем тренутку изблокирани. У финишу првог полувремена, након освојене лопте уследио је контра напад Земуна 3 на 2. Мурајама је повукао лопту са наше половине терена а онда упослио Кукуличића на десни бок. Наша „деветка“ улази у казнени простор и искоса шутира али Росић успева да одбрани.

Други део игре почиње новом добром приликом за „зелено-плаве“, Марковић пролази чувара а онда одиграва пас на страну ка Вукадиновићу. Уследио је ударац из повољне позиције али преко гола. У 63. минуту Младост долази до изједначења, снажно са 20так метара шутира Пејовић а Милошевић кратко одбија лопту. На њу натрчава Андрић али наш голман рефлексно брани ногом, ипак она се одбија до Одите који је шаље у мрежу. Седам минута касније лучанци стижу до потпуног преокрета, Радивојевић са левог бока улази у шеснаестерац а након финте са 10-11 меатара погађа доњи десни угао.
Наш тим имао је до краја две прилике али није успео да се врати у утакмицу.