Земун стао у 1/8 финала

slika

1/8 финала Купа Србије ФК Земун - Фк Партизан 0:2 (0:0)

ФК Земун: Милошевић, Лукић, Цветковић, Трајковић, Милутиновић, Луковић, Тошески (од 55. Савић), Стојковић (од 80. Романовскиј), Кукуличић (од 70. Хендрик), Вукадиновић и Мркаић.

Фудбалери Земуна нису успели да се пласирају у 1/4 финале Купа. Наш тим поражен је код куће од актуелног браниоца трофеја. Утакмица је била права такмичарска, тврда и без много прилика, нарочито у првом полувремену.
Гости су после 10 минута имали шансу након корнера, али је ударац Милетића са гол линије избацио Тошески. Милошевић се истакао добром интервенцијом пред крај првог полувремена када је одбранио Николићев ударац из непосредне близине.
На почетку другог полувреме наш тим имао је добру прилику за погодак. Тошески је извршио притисак на последњу линију гостију, лопта се одбија до Вукадиновића који шутира фудбалски из прве са 20так метара али је за мало непрецизан. Играо се 50. минут када Партизан изненада долази до вођства. Након слободног ударца са леве стране, Пантић и Марковић одиграли су 2 на 1. Наши играчи нису најбоље стајали, а лопта је оштро убачена у шеснаестерац. На правом месту нашао се Марковић и са "петерца" је послао у мрежу. Гол као да је продрмао Зелено - плаве, који су заиграли растерећеније и агресивније. Милутиновић је опробао ударац искоса са леве стране али није био прецизан. Пар минута касније Земунов број 1 сјајном парадом одбранио је "дропкик" ударац Пантића са 16. метара и лопту избацио у корнер. Након ударца из угла, уследио је брз против напад нашег тима али је изостала права завршница.

У 70. минуту Земун није имао спортске среће да дође до изједначења. Након брзог напада и комбинације по боку Вукадиновић - Савић, лопта долази до Стојковића. Уследио је снажан ударац са 18. метара а голман гостију несигурно интервенише и кратко одбија лопту. Она долази право до Мркаића, који је бржи од Стојковића и успева да га пребаци. Лопта удара у пречку и нажалост се одбија у поље. Играо се 85. минут, Савић лепо гађа горњи леви угао али Стојковић успева да лопту избаци у корнер. Након корнера створила се велика гужва, покушали су наши играчи у више наврата са ударцима али су изблокирани. У 90. минуту постављен је коначан резултат. Након корнера са десне стране лопта се одбија до Закарића који после пријема шутира снажно са 12-13 метара и погађа доњи леви угао. Остало је веома мало времена за промену резултата, па је Партизан прошао у наставак такмичења.